ANKARA HAYMANA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kamu Personellerimize "Çocukta İhmal ve İstismarın Tespiti ve Yasal Süreçler" Konulu Eğitim Verildi.

Kamu Personellerimize

  Kamu Personellerimize "Çocukta İhmal ve İstismarın Tespiti ve Yasal Süreçler" konulu eğitim verildi. 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında faaliyet gösteren İl Koordinasyon Kurulu'nun; İlçe Koordinasyon Kurulları, Ankara Barosu Çocuk Hakları Merkezi ve Çocuk Ağı'nda Çalışan Avukatlar Ağı işbirlğinde düzenlediği bu bilgilendirme toplantısında, çocukla yakın temas halinde olan ilçemiz kamu çalışanlarına iki gün boyunca alana önemli katkıları bulunan konuşmacılar tarafından bigi aktarımı sağlandı.

  Program başlamadan önce açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü KAYA yaptı. Bizlere emanet edilen her çocuğun önemi ve değerine vurgu yapan KAYA, özellikle ihmal ve istismar konusunda her vatandaşın olduğu gibi bizlerin de büyük sorumluluk altında olduğumuzu belirtti. 

  Programın ilk oturumunda "Çocukta İhmal ve Cinsel İstismarın Tespiti ve Alınabilecek Önlemler" hakkında Ankara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nden Uzman Psikolog Mert Can ÇETİNKAYA sunumunu gerçekleştirdi. İkinci oturumda Ankara Barosu Çaçav Av. Şahin ANTAKYALIOĞLU, Çocuk Adalet Sisteminin Temel İlkeleri, Çocuk İhmal ve İstismarına İlişkin Türk Ceza Kanununda Yer Alan Düzenlemeler konularına değindi. Programın ikinci günü ilk oturumda Ankara Barosu Av. Caner GÜCÜYENER, Suça Sürüklenen Çocukların Ceza Sorumluluğu, Soruşturma ve Kovuşturma Evresi, Koruyucu ve Destekleyici Yaklaşım konularını aktardı. Aynı gün ikinci oturumda GÜCÜYENER, Soruşturma ve Kovuşturma Evresinde Mağdur Çocuğun Hakları, Mağdur Çocuğun Dinlenilmesi ve Mağdur Çocuğun Korunmasına Yönelik Tedbirler konusunda sunum gerçekleştirdi. 

  Tüm ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de sık karşılaşılan çocuk ihmali ve istismarı konusunda bizlerle çok değerli bilgilerini paylaşan tüm konuşmacılarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

 

16-01-202016-01-202016-01-202016-01-202016-01-202016-01-202016-01-2020

Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Haymana/ANKARA - 312 658 24 57

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.